Białe fronty kuchenne i blat drewniany – klasyczne połączenie

Marzy Ci się modna, ale zarazem klasyczna i funkcjonalna kuchnia? Są takie aranżacje, które są odporne na czas i zmieniające się trendy. Na przykład nigdy nie przemija moda na kolor biały. Biel dominuje także w kuchniach. Lubiane są aranżacje całe białe, ale także połączenia z szarościami, grafitem, czernią lub brązem. Kolor biały jest i pozwala efektownie zaaranżować niejedno pomieszczenie. Polecamy kuchnię z białymi frontami – poniżej garść inspiracji.

Już od wielu sezonów białe fronty kuchenne są najchętniej wybierane przez osoby urządzające kuchnię. Mogą to być meble na wysoki połysk albo półmatowe, ale z pewnością biel króluje. To kolor ponadczasowy i uniwersalny, można go łączyć z wieloma innymi odcieniami oraz materiałami, by cała aranżacja była elegancka i piękna. Podpowiadamy, z czym można zestawiać białe fronty, by uzyskać modną kuchnię.

Białe fronty szafek i blat kuchenny z drewna

Z pewnością biel wspaniale komponuje się z drewnem – jak m.in. blaty dębowe, bukowe albo wykonane z drewna egzotycznego. Takie połączenie jest modne od wielu lat i chętnie wybierane zarówno do kuchni minimalistycznych i nowoczesnych, jak i klasycznych i rustykalnych oraz wyjątkowo ostatnio popularnych – w stylu glamour.

Blaty drewniane będę idealnie korespondować z wieloma innymi elementami z drewna – jak schody, meble czy posadzki. Wystarczy zadbać o dodatki – złote, miedziane, srebrne, w odcieniu błękitu i pudrowego różu – oraz świeże kwiaty, by stworzyć wspaniałą i przyjemną przestrzeń.

Blaty drewniane w kuchni – trend na 2022 rok

Elementy drewniane, m.in. w formie szafek, blatów, frontów czy półek, pozwalają odciąć się od bieli i sprawiają, że kuchnia staje się ciekawa, ciepła w odbiorze i przytulna. Blat dębowy czy merbau będzie się dobrze komponował z białą płytą indukcyjną i okapem. Na nim z kolei możesz ustawić białe urządzenia AGD – jak ekspres do kawy, czajnik elektryczny czy toster. Jedno z nich mogłoby jednak być dla kontrastu czarne albo stalowe.

Jeżeli jednak zdecydujemy się na drewniany blat, warto pamiętać, że wymaga on troski, czyli systematycznej impregnacji – olejowania lub lakierowania. Ładnym dodatkiem będzie też stylowe oświetlenie oraz ozdobne uchwyty imitujące np. kamień lub porcelanę albo klasyczne i ponadczasowe gałki wykonane z drewna.

Alternatywa? Kamień

Alternatywnym rozwiązaniem dla blatu drewnianego będzie jego odpowiednik wykonany z kamienia naturalnego, spieku kwarcowego albo konglomeratu. Takie elementy są trwałe i bardzo eleganckie, a produkty dostępne w różnych kolorach.

undefined