Wygodne miejsce pracy – jakie biurko wybrać?

Biurko jest podstawowym wyposażeniem każdego biura. Również przy nim spędzamy dużo czasu, podobnie jak na krześle, na którym siedzimy. Krzesło powinno być ergonomiczne, jednak również biurko powinno być do nas dopasowane.

Wybór dopasowanego biurka

Na jakie kluczowe kwestie zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniego biurka do pracy?

1. Przede wszystkim zwróć uwagę na wykonanie biurka

Biurko powinno być solidne, w przeciwnym razie biurko będzie przy codziennej pracy przy nim się niszczyło, a wiadomo chcemy, aby służyło nam jak najdłużej. Biurko najlepiej gdyby było wykonane z drewna.

2. Zwróć uwagę, aby pasowało do wnętrza

Wygląd mebla musi współgrać z wnętrzem. Dlatego wejdź na www.robocizna.pl i zobacz sobie najbardziej polecane projekty biur domowych i biur w firmie.

3. Wygoda

W tej kwestii również jest ważna, dlatego zwróć uwagę na ergonomiczne wykończenia, które powinny współgrać z naszym wzrostem. Wysokość biurka należy dopasować do wysokości krzesła.

4. Kształt biurka

Czy brać tą kwestię pod uwagę? Oczywiście, że tak. Z reguły blaty standardowe są prostokątne, ale możesz dopasować blat pod siebie i wybrać np. kwadratowe lub narożne, wszystko zależy również od wnętrza i tego ile mamy miejsca.

5. Odpowiednia wysokość

Z reguły ona powinna wynosić między 72-75 cm – to idealna wysokość dla osób, które mają wzrost 160-170 cm. Dla osób 180 cm przyjmuje się, że biurko powinno mieć wysokość 80-85 cm.

Jakie mamy rodzaje biurek do pracy?

  • biurko narożne,
  • biurko przenośne,
  • biurko regulowane,
  • biurko z nadstawką,
  • biurko z regulowaną wysokością.

Praca przy biurku jest męcząca, nawet mimo tego, że siedząca. Po prostu odczuwa ją nasz kręgosłup. Dlatego przy wyborze odpowiedniego biurka, jak i odpowiedniego krzesła zwróć uwagę na wysokość, ponieważ źle dobrane biurko będzie powodować bóle kręgosłupa, które się przyczyni do wad postawy.