Sprytne rozwiązania: Jak ozdobić pochyłą ścianę?

Masz problemy z wykorzystaniem całej przestrzeni w pomieszczeniu ze skośną ścianą? Tutaj doradzamy, jak wykorzystać wszystkie kąty i narożniki. Wiele osób napotyka na problemy, jeśli chodzi o dekorowanie domu skośnymi ścianami. W większości przypadków trudno jest coś zrobić z nachyleniem ściany, ale istnieje kilka sposobów, aby zrobić coś mądrego w zależności od warunków, w jakich się znajdujesz. Użyj wyobraźni i skup się na pozytywnych stronach pochyłej ściany. Pochyłe ściany mogą zrobić coś, czego nie potrafią zwykłe prostopadłe ściany – stworzyć intymne uczucie przytulności i dać możliwość stworzenia wyjątkowego pomieszczenia.

Dekorowanie niskimi meblami

Często zdarza się, że przestrzeń wzdłuż pochyłych ścian w ogóle nie jest wykorzystywana. Jak więc najlepiej zagospodarować to miejsce? W zależności od nachylenia pochyłych ścian ta przestrzeń może być idealna na długą ławkę z dużą ilością miejsca do siedzenia i relaksu. Może pod spodem jest też miejsce do przechowywania?

Biuro ze światłem dziennym

Dobrym pomysłem może być ustawienie biurka po prawej stronie okna. Po pierwsze zapewnia dużo światła w miejscu, w którym siedzisz i czytasz lub pracujesz, a po drugie, możesz położyć książki lub inne małe przedmioty których rzadko używasz, w rogu po lewej stronie.

Tworzenie ściany z obrazami

Ustalenie, jak najlepiej powiesić obrazy na ścianach w domu, nie zawsze jest łatwe, a pochyłe ściany wcale tego nie ułatwiają. Ciekawym pomysłem może być wykonanie obrazu ściennego na pionowej ścianie obok tej pochyłej. W ten sposób przenosisz uwagę z pochyłej ściany i wykorzystujesz wysokość pomieszczenia, co sprawia, że pomimo pochyłej ściany wydaje się ono duże.

Wykorzystaj wysokość stropu

Czy masz szczęście, że dach jest podtrzymywany przez szorstkie, stare belki dachowe, a także ma spadzisty dach? Jeśli to możliwe, usuń sufit, aby odsłonić belki. W ten sposób tworzysz więcej przestrzeni w swoim domu. W razie potrzeby zamów niestandardowe szafki kuchenne, zwłaszcza jeśli mieszkanie jest stare, a ściana jest nierówna.

Rozwiązania do zabudowy

Nie marnuj nawet najmniejszej przestrzeni. Jeśli prosta część pochyłej ściany jest niska, możesz zbudować miejsce lub kupić małą półkę na książki o dokładnie tej samej wysokości i wymiarach. Umieszczając stylowe meble wzdłuż pochyłych ścian, sprawisz, że w szczególny sposób zostaną one wyeksponowane.

Wrażenie jak z namiotu

Jak wspomniano wcześniej, dobrym pomysłem jest ustawienie niskich mebli wzdłuż pochyłych ścian. Jednak jest jeszcze inna opcja – ustawianie łóżka wezgłowiem przy pochyłej ścianie. W ten sposób łóżko niejako wystaje ze ściany na środku pokoju, co przypomina spadzisty dach namiotu podczas leżenia i daje poczucie bezpieczeństwa.

Pomaluj ściany

Kolejną wskazówką jest pomalowanie pionowej ściany obok pochyłej ściany na ciemniejszy odcień. Malując prostą ścianę podkreślasz wysokość pomieszczenia i jednocześnie odwracasz uwagę od pochyłej ściany. Dodatkowo pomaga stworzyć głębię w pomieszczeniu, co sprawia, że wydaje się ono większe.

Dostosuj wszystko do pochyłych ścian

Projektując pomieszczenie z pochyłymi ścianami, jest kilka rzeczy, które mogą być trudne do wykonania, ale nie musi to oznaczać, że jest to niemożliwe. Nie musisz iść na kompromisy we wnętrzu. Możesz zamówić meble na wymiar, dostosowane do Twoich potrzeb, które idealnie skomponują się z Twoimi skośnymi ścianami. A na pewno masz w pobliżu sklep meblowy lub fachowców, którzy wykonają dla Ciebie meble na zamówienie. Jeśli jesteś z Inowrocławia, to możesz na portalu https://infoino.pl/ znaleźć godziny otwarcia okolicznych sklepów meblowych.