Meble stacjonarne – montowane są bezpośrednio na działce, są ciężkie, charakteryzują się odpornością na działanie środowiska.
Przenośne Meble – główną ich cechą są małe wymiary i niewielka waga, które pozwalają łatwo zmienić miejsce. dyslokacji. Mobilne np. krzesło ogrodowe często ma składaną konstrukcję. Szybko można je zabrać na taras i spędzić tam miło wieczór w towarzystwie znajomych i ciepłego koca.
Z jakich materiałów mogą być wykonane meble ogrodowe:
– meble ogrodowe z drewna – do produkcji elementów mebli używa się wysokiej jakości litego drewna lub klejonego z rodzimych gatunków. Chcąc zminimalizować późniejszy wpływ środowiska zewnętrznego, podczas produkcji meble są traktowane specjalnymi środkami grzybobójczymi, impregnatami przeciwwilgociowymi i lakierami.
– plastikowe meble ogrodowe – plastikowe wyroby należą do niedrogich mebli do aranżacji strefy rekreacyjnej na działce. Mogą być jednoczęściowe lub składane. Składane plastikowe modele mają niewielkie rozmiary.
Wady i zalety mebli na zamówienie
– metalowe meble ogrodowe – do produkcji mebli ogrodowych stosuje się następujące rodzaje metali: żeliwo, stale i aluminium.
Powierzchnie są zabezpieczone ochronnymi środkami antykorozyjnymi dzięki, którym okres eksploatacji sięga 25 lat.
– meble ogrodowe z rattanu – rattan to roślina z rodziny palm. Długość pędu osiąga ponad dwieście metrów, grubość łodygi około siedmiu centymetrów. Jest też sztuczny rattan. Włókno syntetyczne wykonane w postaci plastikowej taśmy przypominającej naturalne włókna przygotowane do wyplatania mebli.
– wiklinowe meble ogrodowe – charakteryzują się wysoką wytrzymałością i długą żywotnością. Witki wierzby są używane do produkcji wiklinowych mebli. Produkty wierzbowe są lekkie i kompaktowe.
– kamienne meble ogrodowe – zestawy kamienne są ciężkie, ale proste w pielęgnacji. Do produkcji kamiennych mebli ogrodowych stosuje się głównie granit. Żywotność jego jest prawie nieograniczona. Dobrze komponuje się z roślinami w masywnych donicach.