Jak sprawnie zorganizować przeprowadzkę? Oto krótki poradnik!

Dla niektórych przeprowadzka to prawdziwe logistyczne wyzwanie. Kluczem do sukcesu jest taka organizacja, która pozwoli na sprawne i bezpieczne przetransportowanie zarówno wielkogabarytowych mebli, jak i drobnych elementów wyposażenia bez zbędnego bałaganu i chaosu. W niektórych przypadkach warto skorzystać z dodatkowych opcji, np. przechowalni rzeczy, które funkcjonują w wielu miastach w Polsce. Oto kilka etapów, które należy uwzględnić przy planowanej przeprowadzce.

Etap 1: Planowanie i pakowanie

Jeśli znasz przybliżony termin swojej przeprowadzki do nowego domu czy mieszkania, zacznij się pakować z odpowiednim wyprzedzeniem. Najlepiej zacząć od przedmiotów, które nie są ci niezbędne do codziennego funkcjonowania. Mogą to być np.:

  • książki;
  • narzędzia;
  • sezonowa garderoba;
  • zapasowe ręczniki czy pościel.

To także doskonała okazja do tego, żeby pozbyć się dawno nieużywanych rzeczy. Aby uniknąć mało atrakcyjnej konstrukcji z zapakowanych już kartonów oczekujących na dzień przeprowadzki, dobrym rozwiązaniem może być przechowalnia rzeczy. Warszawa to miasto, w którym w kilku lokalizacjach znajdziesz tzw. magazyny self storage. Bezpiecznie przechowasz tam swój dobytek, a dostęp do swojego boksu masz przez całą dobę.

Etap 2: Stopniowa eliminacja zapasów żywności

Przeterminowane produkty spożywcze najlepiej od razu usunąć z kuchni. W dalszej kolejności należy spożyć zgromadzone zapasy, aby było ich jak najmniej do przenoszenia w momencie przeprowadzki. Ta zasada dotyczy szczególnie tych produktów, które wymagają przechowywania w lodówce czy zamrażarce.

Etap 3: Gromadzenie akcesoriów niezbędnych do pakowania

Wytrzymałe i pojemne kartony i torby to must have każdej przeprowadzki. Niezbędna jest także taśma klejąca do zabezpieczenia pakunków oraz folia bąbelkowa do delikatniejszych przedmiotów. Jeśli zależy ci na szczególnej ochronie dobytku, do wnętrza kartonu możesz włożyć także ręczniki, które zamortyzują ewentualne wstrząsy i zmniejszą ryzyko uszkodzenia np. szklanych naczyń.

Etap 4: Organizacja pakowania

Pakując wyposażenie poszczególnych pomieszczeń, warto od razu opisywać pudła, aby przy rozpakowywaniu wiedzieć, gdzie sięgnąć w odpowiednim momencie. Przedmioty należy pakować dość ciasno, aby jak najlepiej wykorzystać miejsce w torbie czy kartonie. Zwróć jednak uwagę na ciężar danego pakunku – jeśli do jednego wielkiego pudła wpakujesz same książki aż po brzegi, prawdopodobnie nie będziesz w stanie go później unieść.

Etap 5: Zadbaj o bagaż podręczny

Nawet najlepiej przemyślana przeprowadzka może w pierwszych dniach po przenosinach wprowadzać do życia lekki chaos i dezorganizację. Jeśli do mniejszej torby spakujesz wszystkie najpotrzebniejsze przedmioty, jak ubrania, bielizna, akcesoria higieniczne czy ładowarka do telefonu, o wiele szybciej i pewniej przebrniesz przez ten czas.

Chcesz dobrze zaplanować przenosiny do nowego mieszkania? Zacznij z odpowiednim wyprzedzeniem i skorzystaj z całodobowej przechowalni rzeczy. To doskonałe miejsce do zabezpieczenia swojego dobytku do czasu, w którym zechcesz go przetransportować pod nowy adres.

https://kangu24.com/pl/