Ogród zimowy to propozycja, która coraz częściej pojawia się przy polskich domach. Nie tylko, jeżeli chodzi o nowo powstające budynki.
Również wtedy, jeżeli chodzi o budynki już istniejące. Oto garść informacji, jakie należy zdobyć, jeżeli ktoś przygotowuje się do wybudowania takiego ogrodu u siebie.
Ogrody zimowe – formalności do załatwienia
Ogród zimowy nie wymaga konieczności zgłoszenia, jeżeli chodzi o budowę – o ile jego powierzchnia nie przekroczy 25m2. Wystarczy pamiętać o tym, że łączna liczba parterowych budynków gospodarczych, wiat, altan, lub ogrodów zimowych nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki. Jedyne co trzeba zrobić, to zgłosić się do właściwego organu i można działać. Chyba, że cała konstrukcja przekroczy powierzchnię 25m2, wtedy trzeba będzie złożyć odpowiedni wniosek na budowę.
Ważne jest to, aby zamówić profesjonalny projekt ogrodu zimowego – w szczególności, jeżeli ma być to konstrukcja, która zostanie dobudowana do istniejącego budynku. Chociażby z tego względu, aby zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa, z uwzględnieniem zmiennych warunków atmosferycznych. Poczytaj więcej na temat akcesoriów i roślinności do ogrodów w portalu https://magiaogrodow.pl/.
Kolejna istotna sprawa to umieszczenie ogrodu po właściwej stronie domu. Tak aby móc wyczerpać maksimum funkcjonalności. Jeżeli ktoś planuje tylko w takim miejscu odpoczywać, powinien pomyśleć o ogrodzie po wschodniej lub zachodniej stronie domu. Oranżeria w ogrodzie powinna znaleźć się po stronie południowej domu. Można pomyśleć o ogrodzie zimowym od strony północnej jedynie wtedy, jeżeli ktoś chce stworzyć miejsce, jakie zostanie ochronione przed jesienno-zimowym chłodem dla siebie i bliskich.