Idealny wybór mebli do domu

Dekorowanie i meblowanie nowego domu jest etapem w życiu, który jest przeżywany z wielkim entuzjazmem, ale brak praktyki w wykonywaniu tych zadań może cię wyczerpać i doprowadzić do rozpaczy. Dlatego chcemy dać ci te wskazówki, które ułatwią ci wybór mebli do twojego nowego domu.

Wszyscy widzieliśmy obraz naszego wymarzonego domu w filmie lub magazynie i zdecydowaliśmy, co będzie celem dla naszego przyszłego domu. Ale rzeczywistość jest taka, że w obliczu wyboru mebli do domu, uzyskanie konkretnego stylu całkowicie dostosowanego do twoich potrzeb i twojego stylu życia może być dość skomplikowane: np. sofa, którą lubisz jest za duża do twojego salonu, potrzebujesz więcej miejsca do jej umieszczenia, jest mniej praktyczna i trwała niż sobie wyobrażałeś lub po prostu jest poza twoim budżetem. To wszystko są częste sytuacje na które znajdziemy rozwiązanie. Niezależnie od tego, czy chodzi o zupełnie nowy dom, czy o zmianę w tym, który już masz, skorzystaj z tych podstawowych wskazówek, które pomogą ci wybrać odpowiednie meble.

1) Projektowanie: określ swój styl

Zanim zaczniesz szukać mebli, musisz zatrzymać się i pomyśleć o tym, jaki jest twój prawdziwy styl, ten, który idzie z twoją osobowością, a także z twoim sposobem życia. Uleganie modom lub kupowanie w pośpiechu sprawi, że szybko znudzi ci się to co kupujesz, a biorąc pod uwagę, że nie jest to mała inwestycja, będziesz musiał żyć z niewłaściwym wyborem przez długi czas. Aby dowiedzieć się jaki jest twój styl, pierwszą rzeczą, którą będziesz musiał zrobić jest zainspirowanie się. Poszukaj zdjęć różnych pomieszczeń w domu i zapisz te, które naprawdę ci się podobają.

2) Funkcjonalność: przeanalizuj swoje potrzeby

Częstym błędem jest urządzanie domu tak, jak robią to inni: w salonie znajduje się kanapa, telewizor, stół z krzesłami itd. Jednak to, co powinieneś zrobić przede wszystkim to zatrzymać się i pomyśleć o tym, jak używasz swojego domu. Jeśli zawsze jesz w kuchni lub na zewnątrz, czy naprawdę konieczne jest przeznaczenie połowy pokoju dziennego na jadalnię z której korzystasz dwa razy w roku? Przeanalizuj dobrze, co dokładnie robisz w pokoju, który ma być umeblowany i ile godzin poświęcasz w każdym z nich. W zależności od tego nadaj niektórym z pomieszczeń większe znaczenie niż innym. Twój dom musi dostosować się do ciebie, a nie ty do niego. Planuje dobrze od początku wszystkie meble w pokoju i unikaj dodawania rzeczy na locie. Sprawi to, że będą one doskonale zintegrowane ze sobą i ułatwi to funkcjonalność.

One thought on “Idealny wybór mebli do domu

Dodaj komentarz